Regisztráció
Magyar
15.000 Ft feletti vásárlás esetén lakossági vásárlóinknak a kiszállítás ingyenes! (Külföldi címre megrendeléseket nem fogadunk!)
Tukacs Máté 2023.06.13.

Silver-Age Aromaterápiás Tusfürdő sorozat

Aromaterápia hatása Az aromaterápia, növényi eredetű illóolajok alkalmazásával támogatja a szervezet regenerálódását. Az illóolajok különféle pozitív hatásukkal segítik a mindennapi terheltség állapotának oldását, a test és a lélek kiegyensúlyozott működését. A különféle illóolajok, különféle terápiás hatást gyakorolnak, így támogatva egészségünk megőrzését. Fontos, hogy az aromaterápiás hatásokat megismerjék, és megfelelően alkalmazzák az emberek, hiszen a mai világban egyre inkább szükséges a test és lélek egységének támogatása.

 

  • Honnan ered az aromaterápia?

 Az aromaterápia kifejezés használata a 20. század óta él a köztudatban, azonban sokkal régebbi időkre vezethető vissza a növényi olajok aromaterápiás használata.
 

Valószínűleg az ókori kínaiak használták elsőként az aromás növényeket a jó közérzet megőrzése érdekében.

Később, az egyiptomiak alakítottak ki egy egyszerű desztillálási folyamatot, amely a cédrusfa, szegfűszeg, fahéj és mirha illóolaj előállítását szolgálta.

Az ókori egyiptomiak idején már kozmetikai célokra is használták ezeket az olajokat.

Később az ókori görögöknél is elterjedt ez az eljárás, akik már felismerték a gyógy- és aromás növények kiemelkedő hatásait.

A 11. században a perzsák tovább fejlesztették a desztillálás hatékonyságát, ezáltal még több, és jobb minőségű olajat nyertek ki a növényekből.

A 15.-17. században már egyre több növény olaját nyerték ki és használták fel gyógyászati és kozmetikai célra. Ekkor indult be a parfümkészítés is.

Az aromaterápia kifejezés René-Maurice Gattefossé nevéhez köthető, aki 1937-ben publikált a témában.

 

  • Miért fontos a gyógynövények ismerete?

Rendkívül fontos szempont, hogy a gyógynövények ismeretét megőrizze és továbbadja az a generáció, aki birtokolja ezt a tudást.

A modern életkörülmények elválasztották az embert a környezettől, de rendkívüli érték, ha ismeri, tiszteli és becsüli annak kincseit.

A növények ismerete segíti az embert abban, hogy problémáira a megfelelő terápiát alkalmazza.

 

A gyógynövények természetes megoldást kínálnak azokra a panaszokra, amelyek a szervezet számára kihívást jelentenek a mindennapok folyamán.

A szervezet terheltségét a külső és belső hatások egyaránt meghatározzák.

Amikor aromaterápiás hatásról beszélünk, a gyógynövényeknek a szervezet számára nyújtott támogatásából a testre, a pszichére és a lélekre gyakorolt hatásáról egyaránt szót kell ejtenünk.

Az illóolajok több száz kémiai összetevőből állnak, amik rendszeres belégzés során bejutnak a tüdőbe és a véráramban felszívódva fejtik ki hatásukat.

Az illóolajok illatai, tapintásuk az érzékszerveinkkel is jól megtapasztalhatók, befogadhatók, ezért befolyással vannak hangulatunkra, érzéseinkre egyaránt.

 

  • Mi az aromaterápia hatása a szervezetre?

Az aromaterápia napjainkban széles körben alkalmazott és elterjedt. Különféle gyógynövények illóolajai különböző hatással bírnak a szervezetre.

Az aromaterápiás hatások és azok alkalmazásai is különfélék lehetnek.

A Silver-Age Aromaterápiás sorozat 8 féle hatással igyekszik a következő problémák megelőzésében, kúrálásában segítséget nyújtani.

 

  • Levendula illóolaj: Stresszoldó, nyugtató és fertőtlenítő hatású, amely segíti a szervezet ellazulását.
  • Menta illóolaj: Légzéskönnyítő, légút tisztító, frissítő, élénkítő hatású.
  • Eukaliptusz illóolaj: Légzéskönnyítő illóolaj, könnyíti a légzést, tisztítja a légutakat.
  • Zsálya illóolaj: Orvosi- és muskotályzsálya gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatású, amelyek alkalmazása támogatja a szervezetet a mozgásszervi panaszok, reumatikus fájdalmak oldásában.
  • Kakukkfű illóolaj: Száraz bőr táplálására, pórusösszehúzó, fertőtlenítő hatású.
  • Mirtusz illóolaj: Feszültségoldó, segíti a mély, nyugodt alvást.
  • Fenyő illóolaj: Légzéskönnyítő, üdítő, frissítő hatású
  • Cickafarkfű extractum és kamillaolaj: Hámosodást elősegítő, gyulladáscsökkentő, antibakteriális hatásuk miatt kifejezetten segítik a bőrproblémák és a nőgyógyászati problémák kezelését.

     
  • Miért ajánlott az illóolajok használata?

A megfelelő aromaterápia, ahogy a nevéből is következik, a megfelelő hatású illóolajjal, megfelelő rendszerességgel és a megfelelő mennyiségben szükséges ahhoz, hogy a kellő hatást ki tudja fejteni.

 

A Silver-Age Aromaterápiás tusfürdők 250 ml kiszerelésben kaphatóak.

Egy alkalommal 5-10 ml szükséges, így a tusolás alkalmával, a vízpára segítségével az illóolajok belélegzése, valamint a bőrbe masszírozva, a bőrfelületen kifejtett hatásuk együttesen segítik a teljes hatás elérését.

 

A csomagolás segíti a könnyű felhasználást, valamint a termékek használata, a természet illata segítheti a nap szép indítását, vagy lezárását.

 

  • Milyen egyéb szempontokat tart még fontosnak a gyártó az előállítás során?

A gyógynövények ismerete, szeretete, alkalmazása mellett elsődleges szempont a környezet megóvása és a fenntarthatóság.
 

A fejlesztéstől a gyártás folyamatán, a raktározáson keresztül, egészen a végső felhasználásig fontos szempont, hogy a lehető leginkább szem előtt tartsa a termék előállítója a természet iránti tiszteletét.

Ezért fontos, hogy a csomagolóanyagok újrafeldolgozható anyagból készültek, amelyek akár egy kúrához elegendő termékmennyiséget is magukban tudnak foglalni.

Az is elsődleges szempont, hogy a gyártás folyamán jórészt megújuló energiát használ a termékek előállításához.

Látható, hogy nem csak a termékek, de a teljes folyamat lefedi azt az értékrendet, amit az ősi kultúrákból átemelt és megőrzött tudás nyújt a mai kor emberének.

 

Hozzászólások

Hozzászólok
Hozzászólás írása
Még nincs egy hozzászólás sem.

Kategóriák